Aranżacja łazienki

Łazienka w stylu retro

W stylistyce łazienki retro istotnym jest, aby nadać jej klimat minionych wieków i w ten sposób zamienić typową łazienkę w przestrzeń z duszą. Nie można zapomnieć jednak o tym, że musi być przede wszystkim funkcjonalna. Znakiem rozpoznawczym stylu retro jest wystrój, na który składają się typowe dla danego okresu elementy dekoracyjne. Duża przestrzeń daje więcej możliwości – można pozwolić sobie na ornamenty oraz wyposażenie inspirowane stylem retro jak na przykład wieszaki na ręczniki łazienkowe retro. Ważne, aby wszystkie te elementy były ze sobą harmonijnie zestawione. Przy łazienkach o mniejszych gabarytach, lepiej ograniczyć dekorowanie do kilku gadżetów podkreślających klimat.

Wanna wolnostojąca

Dobrze prezentują się wolnostojące wanny o zdobionych, pozłacanych nogach i oryginalnych kształtach, np. lwich łap, do tego umywalki i toalety w tym samym stylu – istny salon kąpielowy. Do wanien i umywalek baterie stojących ze smukłą wylewką i tradycyjnymi uchwytami lub stylową słuchawkę o kielichowatym kształcie. Warto wyeksponować również drewniane meble, oprócz szafki pod umywalkę może to być komoda na ręczniki, uzupełnieniem może być lustro w pozłacanej ramie.

Styl retro

Ducha minionej epoki pomogą nam przywołać również inne elementy aranżacji, np. oświetlenie – w dużej łazience sprawdzi się m. in. ozdobny żyrandol z kryształkami, a w mniejszej stylizowane lampki wiszące, które montuje się nad lustrem. Wszystkie takie dodatki spowodują, że nasza łazienka otrzyma niepowtarzalnego ducha minionych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *